Umów się na wizytę: 539 334 400

Usuwanie kamienia i osadu Toggle

Kamień nazębny

Każdego dnia na naszych zębach gromadzi się płytka nazębna. To lepki osad, złożony ze składników śliny, w których gromadzą się bakterie próchnicotwórcze. Płytka nazębna już po kilkudziesięciu godzinach od ostatniego szczotkowania ulega zwapnieniu i przeradza się w niemożliwy do usunięcia domowymi sposobami kamień nazębny.

Kamień nazębny osadza się głównie w okolicach szyjek zębowych oraz w miejscach, do których trudno dotrzeć szczoteczką. Sprzyja rozwojowi próchnicy oraz chorobom dziąseł. Powoduje stany zapalne, obniżanie linni dziąseł, zanik kości… możne nawet doprowadzić do utraty wszystkich zębów! Tymczasem można go szybko i całkowicie bezboleśnie usunąć w gabinecie stomatologicznym.

Usuwanie kamienia nazębnego – skaling

Zabieg usuwania kamienia nazębnego należy wykonywać raz na pół roku. To zalecenie dotyczy także wszelkich uzupełnień: mostów, koron czy implantów, które podobnie jak zęby własne wymagają właściwej pielęgnacji. Warto wybrać gabinet, oferujący nowoczesne rozwiązania, jak ultradźwięki – to gwarancja skuteczności.

Przebieg zabiegu w Royal Dental:

  1. piaskowanie zębów: usunięcie osadu za pomocą piaskarki – dzięki sprężonej wodzie i drobinkom dwuglanu sodu przywracamy zębom naturalny kolor;
  2. usunięcie kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków, które go rozkruszają;
  3. dokładne oczyszczenie zębów i polerowanie – nadajemy zębom olśniewający połysk, odtąd Pacjent może cieszyć się imponującym uśmiechem.

Obraz kamienia nazębnego :

kamień 1 kamień 2

 

Galeria „przed i po”: 

2015-10-12 18.38.08-1

2015-09-17 19.36.38

2015-09-17 12.38.07

2015-11-07 10.46.05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zadbaj o zdrowy uśmiech już dzisiaj!
Zarejestruj wizytę: 539 334 400.

 

play button tray arrow

Invisalign

na zęby Niewidoczne aparaty na zęby. Dzięki Invisalign posiadanie wymarzonego uśmiechu nie jest już problemem. czytaj więcej

logo mediraty