Umów się na wizytę: 539 334 400

Pantomografia i cefalometria Toggle

Zdjęcie pantomograficzne (pantomogram), powszechnie znane jako zdjęcie panoramiczne zębów, to obraz RTG struktur zakrzywionych szczęki oraz żuchwy, obejmujący całą szerokość twarzy (zęby, zatoki, stawy skroniowo-żuchwowe oraz tkanki otaczające). Umożliwia zaplanowanie i przeprowadzenie leczenia w bezpieczny i efektywny sposób.

Zdjęcie cefalometryczne (cefalogram), obrazuje część twarzową czaszki, przy czym poza strukturami kostnymi, uwidacznia także skórę osoby badanej. Używamy go do oceny wzrostu twarzoczaszki, najczęściej przy planowaniu oraz w trakcie leczenia ortodontycznego. Cefalogram umożliwia rozpoznanie wady zgryzu i wdrożenie efektywnego leczenia. Jest pomocny w analizie postępów terapii oraz jej efektów.

Zdjęcia pantomograficzne oraz cefalometryczne otrzymujemy dzięki nowoczesnemu cefalografowi CS 9000 C, który łączy trzy technologie: pantomografię, cefalometrię i obrazowanie w trójwymiarze. To doskonałe i kompletne narzędzie do diagnostyki zewnątrzustnej, które pozwala nam także wykryć zmiany chorobowe, którym nie towarzyszą żadne dolegliwości bólowe.

play button tray arrow

Invisalign

na zęby Niewidoczne aparaty na zęby. Dzięki Invisalign posiadanie wymarzonego uśmiechu nie jest już problemem. czytaj więcej

logo mediraty