Umów się na wizytę: 539 334 400

Plan Leczenia Toggle

Każdego dnia jesteśmy świadkami niezwykłych metamorfoz. Odmieniony uśmiech może odmienić całe życie – poprawić jego komfort, dodać pewności siebie, dosłownie blasku! Jednak, by to się wydarzyło trzeba zrobić pierwszy krok – umówić się na konsultację w gabinecie stomatologicznym. Co dalej? Zobacz, jak przebiega leczenie w Royal Dental od pierwszej wizyty do zakończenia leczenia.

 

01 Konsultacja z laserową diagnostyką próchnicy

Twoje potrzeby są dla nas bardzo ważne. W końcu trafiłeś do gabinetu z konkretnymi oczekiwaniami – postaramy się je spełnić. Podczas konsultacji lekarz przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad i zdiagnozuje stan uzębienia, korzystając z nowoczesnych narzędzi jak mikroskop. Na pierwszej wizycie rekomendujemy wykonanie laserowego badania próchnicy, które umożliwia wykrycie zmian próchnicowych w bardzo wczesnym stadium rozwoju, również na powierzchniach stycznych zębów, to z kolei pozwala na zastosowanie mało inwazyjnego, całkowicie bezbolesnego leczenia.

02 Zdjęcie pantomograficzne

Zdjęcie pantomograficzne, zwane również panoramicznym to zdjęcie RTG zębów, kości szczęki, żuchwy, stawów skroniowo-żuchwowych oraz zatok szczękowych. Umożliwia dokładną ocenę kondycji uzębienia oraz ujawnia patologiczne zmiany, niedostrzegalne w badaniu klinicznym. Możesz je wykonać na miejscu w naszej pracowni radiologicznej.

03 Plan leczenia i dodatkowa diagnostyka

Na podstawie zebranych informacji oraz dokumentacji medycznej, lekarz, często w konsylium lekarskim ze specjalistami z różnych dziedzin stomatologii (ortodoncja, implantologia, chirurgia), omawia Twój przypadek. Jeśli to konieczne, zaleca przeprowadzenie rozszerzonej diagnostyki: badania skanerem wewnątrzustnym czy tomografii komputerowej głowy. Następnie opracowuje dokładny plan leczenia wraz z jego wyceną – na tym etapie specjalista przedstawia Ci najlepsze rozwiązanie i ewentualne alternatywy, Ty z kolei podejmujesz decyzję o leczeniu.

04 Higienizacja

Każdy mechanik wie, że nawet najlepsza maszyna, niewłaściwie serwisowana, długo nie pojeździ. Podobnie jest z zębami! By służyły jak najdłużej, trzeba regularnie i prawidłowo o nie dbać. Dlatego na starcie obejmiemy Cię opieką dyplomowanej higienistki, a leczenie poprzedzimy dokładnym oczyszczeniem zębów z kamienia i osadów.

05 Leczenie i efekt końcowy

Do leczenia przystępujesz już jako Pacjent wyedukowany z precyzyjnie oczyszczonym uzębieniem. To kolejny czynnik zwiększający skuteczność leczenia. Wcześniej opracowany plan sukcesywnie wdrażamy do momentu osiągnięcia przewidywanego efektu – perfekcyjnego uśmiechu, z którym opuszczasz klinikę. Pamiętaj jednak, że żadna wizyta w gabinecie stomatologicznym nie powinna być tą ostatnią! Widzimy się na kontroli! 🙂

Invisalign

na zęby Niewidoczne aparaty na zęby. Dzięki Invisalign posiadanie wymarzonego uśmiechu nie jest już problemem. czytaj więcej

logo mediraty