Umów się na wizytę: 539 334 400

Lakowanie bruzd Toggle

Lakowanie zębów u dzieci

Zachowanie prawidłowej higieny jamu ustnej u dziecka to często nie lada wyzwanie. Nawet, jeśli zaprzyjaźnimy malucha ze szczoteczką, niełatwo oczyścić każdy zakamarek uśmiechu, każdą bruzdę i szczelinę. Zachowanie ząbków w dobrej kondycji oraz ochronę przed próchnicą, zapewnia prosty i skuteczny zabieg: lakowanie.

Lakowanie zębów polega na uszczelnieniu naturalnie występujących bruzd zębowych. Lak nakładamy na zagłębienia zdrowych zębów, zapobiegając odkładaniu się w nich resztek pokarmowych, a tym samym namnażaniu bakterii próchnicotwórczych. Lakowanie rekomendujemy od razu po wyrznięciu się zębów, w momencie, gdy próchnica nie miała jeszcze czasu na rozwój. To doskonała okazja do odbycia z dzieckiem wizyty adaptacyjnej w gabinecie, ponieważ zabieg jest krótki i całkowicie bezbolesny. Poprzedzamy go laserową (również bezbolesną i bezpieczną) diagnostyką. 

Lakowanie w Royal Dental:

  1. zęby oczyszczamy za pomocą piaskarki;
  2. zęby osuszamy i przygotowujemy do właściwego zabiegu;
  3. laserem diagnostycznym sprawdzamy czy w obrębie uśmiechu nie ma zmian próchnicowych jeszcze niewidocznych dla ludzkiego oka;
  4. bezboleśnie wytrawiamy ząb – zwiększamy przyczepność jego powierzchni za pomocą kwasu ortofosforowego;
  5. aplikujemy lak;
  6. naświetlamy zalakowane zęby w celu utwardzenia laku.

Lakowanie na zębach z próchnicą

Tzw. lakowanie poszerzone wykonujemy na powierzchniach żujących zębów trzonowych i przedtrzonowych stałych, które są już dotknięte próchnicą. Przed położeniem laku, zęby dokładnie oczyszczamy, a zmiany próchnicowe usuwamy wiertłem diamentowym, którego zastosowanie zapewnia bezbolesność zabiegu. Następnie przeprowadzamy proces lakowania, który wygląda tak samo jak w przypadku zębów zdrowych.

 

play button tray arrow

Invisalign

na zęby Niewidoczne aparaty na zęby. Dzięki Invisalign posiadanie wymarzonego uśmiechu nie jest już problemem. czytaj więcej

logo mediraty