Umów się na wizytę: 539 334 400

Aparat samoligaturujący Toggle

Skrócony czas leczenia

Samoligaturujący aparat ortodontyczny to nowoczesna odsłona stałego aparatu. Również posiada zamki (porcelanowe, kompozytowe lub metalowe), przyklejone do powierzchni zębów i połączone metalowym łukiem. Jednak od klasycznego aparatu, wyróżnia go to, że zamki nie posiadają dodatkowych mocowań i są wyposażone w specjalne klapki, które zatrzaskują łuk podczas każdej wymiany. Nie ma tu ligatur, dzięki czemu tarcie jest zminimalizowane i łuk przesuwa się swobodniej w szczelinie, co znacznie skraca czas leczenia oraz zmniejsza liczbę wizyt w gabinecie stomatologicznym.

W Royal Dental w Chorzowie stosujemy dwa systemy aparatów samoligaturujących: Damon Clear oraz In-Ovation.

Damon System

Damon system to nowoczesne samoligaturujące aparaty ortodontyczne, w których zamki zaprojektowano tak, by były dyskretne, komfortowe i łatwiejsze do utrzymania w czystości – nie ma tutaj ligatur, wokół których często zbiera się płytka bakteryjna.

Zalety metody Damona:

  • zamki bezligaturowe nie muszą być „dowiązywane”, są łagodne dla zębów i tkanek miękkich;
  • druty wyprodukowane w zaawansowanej technologii z tzw. pamięcią kształtu;
  • komfort i szybsze przesuwanie zębów, dzięki nowoczesnemu mechanizmowi poślizgowemu;
  • mniejsza liczba regulacji i wizyt w gabinecie stomatologicznym;
  • leczenie ortodontyczne w większości przypadków niewymagające usuwania zębów;
  • leczenie bez nieprzyjemnych doświadczeń, bez rozrywania szwu podniebiennego;
  • łatwiejsza higiena zębów i jamy ustnej, niż w przypadku tradycyjnego, stałego aparatu;
  • aparat Damon odpowiedni dla Pacjentów w każdym wieku;
  • unikalna filozofia leczenia, biorąca pod uwagę przewidywany wygląd Pacjenta w przyszłości, wieku 50 lat i powyżej.

Aparaty In-Ovation

Aparaty In-Ovation łączą w sobie zalety systemu samoligaturującego oraz doskonałą estetykę. Zastosowano w nich zamki ceramiczne, które idealnie komponują się z odcieniem zębów, dzięki czemu są mało widoczne. Co więcej, mają niższy profil niż inne zamki bezligaturowe, co sprawia, że są delikatniejsze, nie przyczyniają się do poważnych podrażnień i łatwiej zachować higienę w ich okolicy.

 

 

 

 

 

W tradycyjnym zamku ligatury poprzez nacisk zwiększają tarcie i zmniejszają swobodę przesuwania się łuku. W aparatach bezligaturowych tarcie jest zminimalizowane, co pozwala na szybsze uzyskanie efektów leczenia.

Podobnie jak w systemie Damona, aparat bezligaturowy In-Ovation wykorzystuje zjawisko mechanizmu poślizgowego w przesuwaniu zębów, dzięki czemu proces leczenia jest komfortowy, bezbolesny i w większości przypadków znacznie szybszy, niże korekcja wady zgryzu tradycyjnym aparatem.

 

Umów się na konsultację ortodontyczną: 539 334 400.

play button tray arrow

Invisalign

na zęby Niewidoczne aparaty na zęby. Dzięki Invisalign posiadanie wymarzonego uśmiechu nie jest już problemem. czytaj więcej

logo mediraty